تبلیغات
انجمن پزشکان عدالتخواه
به نام خداوند عدل و داد
با همکاری پسرک غریبه پچشک صادق... دستیاران پزشکی از همه شهرهای ایران عضو فعال و هماهنگ کننده می پذیرد
انجمن پزشکان عدالتخواه
امروز   به وبلاگ  انجمن پزشکان عدالتخواه  خوش آمدید نترسید با ما همکاری کنید این به سود جامعه پزشکی کشور است


?
شنبه 10 اردیبهشت 1384

مژده : وبلاگ گروهی صنفی دستیاران بزودی عضو و همکار فعال از همه استانهای کشور خواهد پذیرفت.
هدف: به نتیجه رساندن خواسته های صنفی و هماهنگی بین همکاران کل کشور

آدرس:
http://dastyaran.mihanblog.com
تحریم امتحان

هشدار به وزارتخانه بوی تحریم امتحان به مشام می رسد و لحظه به لحظه قویتر می شود

من اگر امتحان ندهم   تو اگر امتحان ندهی  ما اگر امتحان ندهیم

دانید که چه خاکی بر سر متزورین وزارتخانه شود

 البته اگر امتحان بدهیم هم قبول نخواهیم شد چون با حدود یک ماهی که در نظر گرفته اند تا پاسخنامه هایمان را بدون تصحیح و ارائه کارنامه در اختیار خود نگه دارند به راحتی پاسخنامه هر کسی را بخواهند دستکاری خواهند کرد تا ثابت کنند  امسال تنها سالی بود که هیچ سوالی فروخته نشد و می شود بدون فروش سوال هم اقا زاده های مونگول و پولدار و خودی را در امتحان قبولاند بدون جایگذاری کوچکترین مدرکی.

 

خدایا ترا به حرمت پاکانت قسم می دهیم که کمر ستم کنندگان به ما و حامیانشان را بشکنی که تنها یاور همیشگیمان تو بودی و تو هستی

از ساری

خوشبختانه امروز بیشتر از ۴۰-۳۰ نفر در نظام پزشکی ساری حاضر شدیم و درخواست رسیدگی آزمون ۸۲ و تعویق آزمون امسال را همراه با طومار که حاوی بیش از ۶۰ نفر با ذکر مشخصات امضا کرده بودیم را به تهران فکس کردیم. و از طرف روزنامه کیهان برای تهیه گزارش آمده بودند.ما پیروزیم

 

همبستگی رزیدنت ها ی سال اول

با سلام

ما جمعی از رزیدنت های سال اول دانشگاه نسبت به این که در سال گذشته موج تخلفات فراوانی در آزمون به انجام پذیرفته است اعتراض اکید خویش را اعلام می نماییم.

لازم به ذکر است که اکثر ما ها علیرغم احراز نمراتی در حد ۴۰۰ - که قبلا از نمرات خوبی برای قبولی در رشته ای بهتر به شمار می رفت - متاسفانه در رشته هایی غیر دلخواه پذیرفته شده ایم و این به عنوان شوک بزرگی موجبات افسردگی ما را فراهم آورئه است.

لازم به ذکر است که در شرایط کنونی تمام قبولین سال قبل از این شرایط مستثنا نیستند و تمام ۱۳۰۰ نفر پزشک قبولی سال قبل را اگر بخواهیم طبقه بندی کنیم می شود :

حدود ۴۰۰ پزشک متقلب که می خواهند با جان و ناموس مردم سر کار داشته باشند + ۹۰۰ پزشک کاملا ناراضی از رشته های مورد قبولی خود که می خواهند در این رشته ها علی رغم میل باطنی خود تحصیل و شاید در آینده هم طبابت کنند.

فلذا خواهشمندیم با توجه به بحران فعلی و با توجه به رایزنی های به عمل آمده از پزشکان و رزیدنت های سایر شهرستان ها تقاضای ابطال آزمون سال قبل را داریم و در این باب دو پیشنهاد را ارایه می دهیم:

۱ - موکول شدن آزمون به حداقل مهر ماه امسال تا ما نیز بتوانیم مطالعه کنیم و بر گزاری آزمون با دو برابر ظرفیت و اخراج متقلبین

۲ - برگزاری آزمون در بهمن ماه امسال با سه برابر ظرفیت و ابطال آزمون سال قبل و اخراج متخلفین

دوستان و پزشکان محترم ازاین پس مارا نیز همراه خود بدانید

با سپاس

جمع کثیری از دستیاران تبریز - ارومیه- زاهدان - سنندج - یزد - اهواز - کرمان و کاشان

 

گزارش "مهر " از سرانجام آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سال 82

افزایش ظرفیت، حقوق تضییع شده داوطلبان آزمون دستیاری را احیا نمی کند

با نزدیک شدن برگزاری آزمون دستیاری تخصصی پزشکی، صبح امروز نزدیک به 100 نفر از داوطلبان آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در مقابل سازمان نظام پزشکی کشور تجمع کرده و خواستار روشن شدن وضعیت افرادی شدند که در سال 82 به علت بروز تخلفات و تقلب، حقشان پایمال شده است .

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر پزشکان معترض معتقدند که اگر آزمون امسال، بدون اینکه حق افراد متضرر در آزمون سال 82 احیا شود، برگزار شود ، دیگر این مسئله به کلی فراموش شده و پزشکانهیچگاه به حق و حقوق قانونی خود نخواهند رسید.

هم اکنون این آزمون قرار است در 15 اردیبهشت ماه امسال برگزار شود اما به علت تخلف و تقلب برخی از داوطلبان در سوالات این آزمون که با پرداخت پول های گزاف به فروشندگان آن، به سوالات آزمون دست یافته بودند، هنوز حق کسانی که در آزمون سال 82 دچار زیان شدند، محقق نشده و این پزشکان همچنان باید متضرر باقی بمانند چون تمام برنامه ریزی های آنها به دلیل اطمینان از قبولی در آن آزمون، از بین رفته است.

به هرحال نمی توان با افزایش ظرفیت در آزمون جدید دستیاری تخصصی پزشکی، مشکل داوطلبان پزشک متضرر شده در آزمون قبلی را حل کرد چون ممکن است این افراد، از یک سو به لحاظ ایجاد آمادگی برای آزمون، امسال شرایط مناسب در آزمون قبلی نداشته باشند و امسال هم نتوانند در این آزمون پذیرفته شوند و از سوی دیگر بررسی تخلفات این پرونده برای احقاق حق این افراد در آزمون قبلی بوده که در این صورت با افزایش ظرفیت این هدف محقق نمی شود.

افزایش ظرفیت پذیرش، فرافکنی و تضییع حقوق داوطلبان آزمون سال82 است

عضو کمیته تحقیق مجلس از تخلفات آزمون دستیاری تخصصی پزشکی می گوید: افزایش ظرفیت پذیرش در آزمون دستیاری امسال موجب عدالت خواهی در پرونده تخلفات آزمون دستیاری سال 82 نمی شود بلکه نوعی فرافکنی و تضییع حقوق داوطلبان آن آزمون محسوب می شود.

دکتر سید علی ریاض در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر می افزاید: با ورود افراد متقلب به دانشگاه ، حق عده دیگر که باید پذیرفته می شدند از بین رفته است، بنابراین متولیان پیگیری کننده عدالتخواهی نظیر مسوولان مربوط در قوه قضائیه و وزارت بهداشت و درمان، باید در این زمینه پاسخگو باشند.

وی ادامه می دهد: مسوولان در وزارت بهداشت و درمان با افزایش ظرفیت خواسته اند که ریزش سال گذشته را به نوعی جبران کنند اما از آنجا که میزان این ریزش به علت تمام نشدن فعالیت های مربوط به کشف متهمان از سوی مسوولان پرونده، مشخص نشده است و مقامات قضایی هم هیچ حکم قضایی در خصوص ابطلال آزمون و یا عدم آن ارائه نکرده اند، این امر نمی تواند خسارت افراد زیان دیده را جبران کند.

وزارت بهداشت باید پاسخگوی افکار عمومی جامعه پزشکی باشد

با وجود اینکه هنوز حکم نهایی مبنی بر ابطال بودن آزمون قبلی توسط اعلام قوه قضائیه مشخص نیست ، به طور حتم برگزاری آزمون جدید نمی تواند منطقی باشد اما بازهم مشاهده می شود که مسوولان وزارت بهداشت و درمان اصرار بر برگزاری آزمون دارند تا به نوعی خود را از این ماجرا تبرئه کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس تصریح می کند: در صورت اعلام حکم قوه قضائیه مبنی بر ابطال آزمون، تمامی برنامه ریزی های در نظر گرفته شده، به هم می خورد چون اگر میزان مخدوش بودن آزمون سال 82 در وضعیت متعارف و متعادلی باشد، آزمون ابطال نمی شود اما اگر این میزان از حد متعارف بیشتر باشد، ممکن است قاضی پرونده به این نتیجه برسد که آزمون سال 82 باید ابطال شود.

وی می گوید: افزایش ظرفیت پذیرش در این آزمون، پوشش فعلی و موقتی است و در این صورت اصل این موضوع که باز پس گرفتن حق داوطلبانی که حق آنها ضایع شده است، همچنان باقی خواهد ماند.

دکتر ریاض می گوید: مسوولان امر در وزارت بهداشت و درمان در تخلفات صورت گرفته در آزمون سال 82 متهم هستند چون عدم مدیریت صحیح و وجود اشتباهات در برنامه ریزی اجرایی در این آزمون موجب بروز این تخلفات شده است بنابراین این افراد باید پاسخگوی افکار عمومی جامعه پزشکی باشد.

برگزاری آزمون جدید غیر منطقی است

وی اظهار می دارد: با وجود تعداد افراد دستگیر شده، بازپرس پرونده تقاضای به تعویق افتادن آزمون جدید را داشته است اما مسوولان در وزارت بهداشت و درمان با این امر مخالفت کرده و قرار است این آزمون در 15 اردیبهشت ماه امسال برگزار شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس تصریح می کند: مسوولان در وزارت بهداشت و درمان به تمامی پزشکان توصیه کرده اند که برای شرکت در این آزمون آمادگی لازم را داشته باشند، در صورتی که با توجه به اینکه هنوز میزان ریزش سال قبل بر اساس تعداد افراد متقلب مشخص نشده، بنابراین برگزاری این آزمون غیر منطقی است.

وی ادامه می دهد: حق و حقوق افرادی که سال گذشته مستحق قبولی بوده اند، با افزایش ظرفیت در آزمون امسال جبران نمی شود بلکه آنها باید حق سال گذشته خود را گیرند که این امر هم با مشخص شدن افراد متقلب و جایگزین شدن داوطلبان رتبه های بعدی به صورت علی البدل و ترتیبی، امکان پذیر است.

به هر حال افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون جدید شامل حال تمامی داوطلبان پزشکی بوده است و تسهیلاتی عمومی محسوب می شود، در صورتی که ابتدا باید مشکل داوطلبان در آزمون قبلی را حل کرد و در غیر این صورت ارائه این تسهیلات تنها پاک کردن مسئله خواهد بود نه حل آن.

 

نوشته شده در شنبه 10 اردیبهشت 1384 و ساعت 04:04 ق.ظ توسط : دستیاران
ویرایش شده در - و ساعت -