تبلیغات
انجمن پزشکان عدالتخواه - اسامی متخلفین آزمون دستیاری پزشكی به قوه قضاییه ارائه شد سرویس: مجلس
به نام خداوند عدل و داد
با همکاری پسرک غریبه پچشک صادق... دستیاران پزشکی از همه شهرهای ایران عضو فعال و هماهنگ کننده می پذیرد
انجمن پزشکان عدالتخواه
امروز   به وبلاگ  انجمن پزشکان عدالتخواه  خوش آمدید نترسید با ما همکاری کنید این به سود جامعه پزشکی کشور است


?اسامی متخلفین آزمون دستیاری پزشكی به قوه قضاییه ارائه شد سرویس: مجلس
جمعه 6 خرداد 1384

اسامی متخلفین آزمون دستیاری پزشكی به قوه قضاییه ارائه شد سرویس: مجلس
1384/03/06
05-27-2005
13:50:02
8403-02227: کد خبر
 
 
 
خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: مجلس


اسامی متخلفین آزمون دستیار پزشكی به قوه قضاییه ارائه شده و دادستانی انقلاب به تدریج این افراد را فراخوانی می‌كنند.

عوض حیدرپور شهرضایی، عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب افزود: «ضابطین قوه قضاییه كار خود را به تدریج انجام داده و برای متخلفین پرونده تشكیل می‌دهند.»

وی ابراز داشت: «پس از آنكه پرونده به مراحل تصمیم‌گیری رسید، باید نشستی با كمیسیونهای بهداشت و درمان و آموزش و تحقیقات و همچنین وزارت بهداشت و درمان برگزار كرده و تصمیم‌گیری نهایی انجام شود.»

وی به طرح واگذاری دفترچه خدمات درمانی به روستاییان در كمیسیون بهداشت و درمان اشاره كرد و گفت: «این طرح با جدیت تعقیب می‌شود و به همین منظور نمایندگانی از كمیسیون برای هر استان مشخص شدند تا كار را در استانها با جدیت پیگیری و نظارت كنند.»

حیدرپور گفت: «تلاش است با افزایشی كه در اعتبارات داشتیم و پیش‌بینی‌های خوبی كه در لایحه بودجه انجام شد، بتوانیم با نظارت و دقت بیشتر خدمات بهداشتی و درمانی بهتری به مردم ارائه شود.»

انتهای پیام

کد خبر: 8403-02227
 
 »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

 

دبیر شورای آموزش پزشكی وزارت بهداشت در گفتگو با فارس:
امكان هیچ‌گونه تقلبی در آزمون دستیاری امسال نبود

خبرگزاری فارس: دبیر شورای آموزش پزشكی وزارت بهداشت گفت: طراحی سؤالات، انتقال آن و نحوه برگزاری آزمون دستیاری امسال با برنامه‌‌ریزی‌های بسیار دقیقی انجام شد و امكان هیچ گونه تقلب و تخلفی در این آزمون نبود.

بهرام عین‌اللهی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: تغییرات اصلاحی در همه مراحل برگزاری آزمون دستیاری امسال اعمال شد كه این تغییرات به اطلاع نمایندگان مجلس، سازمان نظام پزشكی و دادستانی كشور رسیده است و در هیچ یك از حوزه‌های امتحانی سؤالی كم نیامده و به هیچ وجه امكان خروج سؤالات از مخزن نبوده است.
آزمون دستیاری امسال پانزدهم اردیهشت ماه پس از تاخیر 2 ماهه‌ای كه برای حل مساله تخلفات آزمون دستیاری 82 به درخواست كمیته تحقیق و تفحص مجلس اعمال شد، برگزار شد.
برگزاری این آزمون با نظارت ناظرانی از مجلس، سازمان نظام پزشكی و دادستانی كشور انجام شد با این حال این آزمون در برخی شهرها از جمله اهواز با تاخیر برگزار شد كه این امر نگرانی هایی را در میان برخی داوطلبان ایجاد كرده است.
آزمون دستیاری در اهواز با 50 دقیقه تاخیر انجام شد و به گفته یكی از داوطلبان در این شهر پس از توزیع اولیه سؤالات به علت كمبود دفترچه‌ها به سرعت سؤالات جمع آوری و پس از تكثیرسؤالات با تاخیر 50 دقیقه‌ای آزمون برگزار شد.
به گفته این دواطلب آزمون دستیاری حداقل 17 دفترچه سؤال در این حوزه امتحانی كم بوده كه پس از تكثیر توزیع شده است.
این داوطلب آزمون دستیاری همچنین معتقد است كلید سؤالات آزمون دستیاری نیز پس از اعلام اولیه تغییر كرده و هنوز وزارت بهداشت كلید جدید را كه معیاری برای سنجش وضعیت داوطلبان است اعلام نكرده است.
عوض حیدرپور عضو كمیسیون بهداشت مجلس می‌گوید آزمون دستیاری امسال تحت نظارت كامل مجلس و مسئولان مربوط برگزار شده و هیچ گزارشی مبنی بر تخلف و تقلب در هیچ شهری نرسیده و صحت برگزاری این آزمون كاملا مورد تایید است.
وی اضافه كرد: برگزاركنندگان آزمون دستیاری امسال افراد مورد اعتماد و كاردانی هستند و بالاخره در كشور باید به مدیران اعتماد كرد و گرنه هیچ كاری نمی‌توان انجام داد.
بهرام عین‌اللهی دبیر شورای آموزش و پزشكی و تخصصی وزارت بهداشت در این مورد می‌گوید: سؤالات آزمون دستیاری برای جلوگیری از تقلب داوطلبان در چهار گروه C - B -A و D توزیع شد و ممكن است با توجه به چینش صندلی‌ها در یك حوزه امتحانی سؤالات یك گروه كم و سؤالات یك گروه دیگر زیاد باشد كه به این ترتیب با اختیار دانشگاههای علوم پزشكی به طور طبیعی سؤالات گروه كمتر تكثیر می شود و این امر به هیچ وجه به معنای تخلف در آزمون نیست.
وی ادامه داد: كلید سؤالات نیز 2 روز پس از آزمون اعلام شد و تغییرات بعدی آن بسیار كم و جزیی است و در صورتی كه تغییرات كلید آزمون قابل توجه باشد طی هفته آینده در مورد اعلام كلید جدید تصمیم‌گیری می‌شود.
عین‌اللهی گفت: نتایج اولیه آزمون دستیاری از اواخر خرداد قابل انتشار است اما این امر به نظر كمیته تحقیق و تفحص مجلس بستگی دارد.
وی افزود: ظرفیت رشته های دستیاری امسال به طور كلی حدود 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و با هماهنگی‌های انجام شده با دانشگاههای علوم پزشكی از حداكثر ظرفیت رشته‌های تخصصی برای جذب دستیار استفاده می شود.
انتهای پیام/


پسرک

نوشته شده در جمعه 6 خرداد 1384 و ساعت 05:05 ق.ظ توسط : دستیاران
ویرایش شده در - و ساعت -