تبلیغات
انجمن پزشکان عدالتخواه
به نام خداوند عدل و داد
با همکاری پسرک غریبه پچشک صادق... دستیاران پزشکی از همه شهرهای ایران عضو فعال و هماهنگ کننده می پذیرد
انجمن پزشکان عدالتخواه
امروز   به وبلاگ  انجمن پزشکان عدالتخواه  خوش آمدید نترسید با ما همکاری کنید این به سود جامعه پزشکی کشور است


?
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1384

دکتر صدر : عذرخواهی رسمی وزارت بهداشت از جامعه پزشكی بخاطر فاجعه آزمون دستیاری ; اطمینان می‌دهیم واقعی شدن تعرفه‌های پزشكی در راستای تامین رضایت مردم است

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان نظام پزشكی كشور گفت: به همه مسئولان و دلسوزان در قوای سه گانه و دستگاه‌های مختلف اجرایی اطمینان می‌دهیم اعمال تعرفه‌های واقعی در جهت تحقق عدالت، ارتقای كیفیت، خدمات، ساماندهی اقتصاد سلامت و تامین رضایت مردم است.

به گزارش خبرگزاری فارس سید شهاب الدین صدر در نشست مشترك مشترك با مسؤولان انجمن‌های تخصصی پزشكی افزود:علیرغم شایستگی‌های بسیار و توانمندی‌های بی‌شمار جمعه پزشكی كشور، نظام سلامت ملی به دلیل مداخلات غیر منطقی دستگاه‌های اجرایی و ساختار ناكارآمد و ضعف مدیریت در وضعیت نامطلوبی قرار دارد كه نارضایتی مردم و جامعه پزشك را به همراه داشته است.
وی ضمن تاكید بر عزم جامعه پزشكی و سازمان نظام پزشكی برای پیگیری اصلاحات در ساختار و مدیریت نظام سلامت، نابسامانی اقتصاد سلامت را اساسی‌ترین معضل نظام سلامت ملی برشمرد و بر پافشاری نظام پزشكی برای تعیین و اعمال تعرفه‌های واقعی خدمات پزشكی به عنوان گام اول در ساماندهی اقتصاد سلامت تاكید كرد.
صدر تعرفه‌های غیر واقعی خدمات پزشكی را از یك سو مصداق بی‌عدالتی و ظلم به جامعه پزشكی و از سوی دیگر موجب كاهش سرانه سلامت در بودجه عمومی كشور در نتیجه وارد آمدن فشار هزینه‌های سلامت به مردم دانست و ضمن یادآوری وظایف دولت در تامین سلامت برای همه مردم ایران،
آن دسته از دولتمردان را كه به دور از مباحث كارشناسی، فریاد عدالت طلبی در مورد تعرفه‌های پزشكی سر داده اند به انجام وظایف خویش، رعایت قانون و پرهیز از جوسازی فراخواند.
وی در ادامه اظهار داشت: بهتر است آن دسته از مسئولان كه در عرصه‌های سیاستگذاری و اجرایی كشور خود را دلسوز مردم می‌شمارند به جای اظهارات غیر كارشناسی و غیر علمی در مورد تعرفه‌های پزشكی و اعمال فشار غیر قانونی برای پایین نگاه داشتن تعرفه ها، سازمان‌های بیمه گر را وادار كنند تا با ساماندهی ساز و كار بیمه‌ای و اصلاح قراردادها و نحوه تعاملات خود با جامعه پزشكی، سهم بیشتر را از تعرفه خدمات پزشكی بر عهده گیرند.
رئیس كل سازمان نظام پزشكی كشور با یادآوری این كه مطابق قانون، تعیین تعرفه‌های پزشكی در بخش خصوصی از اختیارات سازمان نظام پزشكی است و سهم بیمه‌ها از این تعرفه‌ها باید توسط شورای عالی بیمه تعیین گردد، بر اراده نظام پزشكی برای انجام وظایف قانونی خویش براساس مطالعات كارشناسی تاكید كرد و اظهار داشت:
صدر اظهار داشت: تعرفه‌های اعلام شده هنوز با تعرفه‌های واقعی فاصله بسیار دارد و مطالعات سازمان نظام پزشكی در این مورد ادامه خواهد یافت. آن چه سازمان نظام پزشكی اعلام كرده تاكید بر مصوبه دوره پیشین شورای عالی نظام پزشكی است كه به صورت غیر قانونی توسط دولت لغو شده بود.
وی تاكید كرد: جامعه پزشكی بیش از این بی‌عدالتی‌ها و محدودیت‌های غیر منطقی و رویكرد جبر آمیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و سازمان‌های بیمه گر را تحمل نخواهد كرد.

رئیس كل سازمان نظام پزشكی همچنین با تاكید بر پیگیری جدی و قاطع سرنوشت پرونده آزمون دستیاری تخصصی از سوی سازمان نظام پزشكی تا تحقق كامل عدالت، برخورد با متخلفان و احقاق حقوق داوطلبان، بر ضرورت پاسخگویی مسئولان وزارت بهداشت نسبت به فاجعه آزمون دستیاری و عذرخواهی رسمی وزارت بهداشت از جامعه پزشكی تاكید كرد و از پیگیری حقوقی سازمان نظام پزشكی برای اعاده حیثیت، صیانت از اعتبار علمی و دفاع از حقوق معنوی جامعه پزشكی تخصصی كشور از طریق قانونی خبر داد.
صدر ضمن تشریح اقدامات سازمان نظام پزشكی برای رسیدگی دقیق‌تر و سریع‌تر به پرونده‌های شكایات پزشكی براساس قانون جدید نظام پزشكی، میزان بروز شكایات و خطاهای پزشكی در ایران را در مقایسه با بسیاری از كشورهای پیشرفته دنیا ناچیز و اندك شمرد و با اعلام آغاز مطالعه جامع بازشناسی شكایات و پیشگیری از خطاهای پزشكی در رشته‌های مختلف تخصصی با همكاری سازمان نظام پزشكی و سازمان قانونی، به وزارت بهداشت توصیه كرد به جای جوسازی در زمینه شكایات پزشكی كه جز نادیده گرفتن زحمات و شایستگی‌ها جامعه پزشكی، تشویق مردم به شكایت از پزشكان، تهدید اعتماد مردم به جامعه پزشكی دستاورد دیگری برای آن متصور نیست، با انجام مطالعات علمی تخصصی در زمینه خطاهای پزشكی همراهی كند.
رئیس كل سازمان نظام پزشكی در این نشست از توافقات جدید این سازمان با مسئولان مالیاتی كشور و اعمال تسهیلات ویژه مالیاتی برای جامعه پزشكی خبر داد.

گل پسر  mamaliz.blogsky  

نوشته شده در چهارشنبه 28 اردیبهشت 1384 و ساعت 09:05 ق.ظ توسط : دستیاران
ویرایش شده در چهارشنبه 28 اردیبهشت 1384 و ساعت 10:05 ق.ظ