تبلیغات
انجمن پزشکان عدالتخواه
به نام خداوند عدل و داد
با همکاری پسرک غریبه پچشک صادق... دستیاران پزشکی از همه شهرهای ایران عضو فعال و هماهنگ کننده می پذیرد
انجمن پزشکان عدالتخواه
امروز   به وبلاگ  انجمن پزشکان عدالتخواه  خوش آمدید نترسید با ما همکاری کنید این به سود جامعه پزشکی کشور است


?
جمعه 16 اردیبهشت 1384
 وزیر بهداشت در گفت‌وگو با ایسنا:
آزمون دستیاری در كمال سلامت برگزار شد
1400 نفر در آزمون دستیاری امسال پذیرفته می‌شوند
 
 تهران 1384/02/16   
12:01:۵۸            8402-06028: کد خبر

وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشكی گفت: آزمون دستیاری 84 در نتیجه تلاش و دقت تمامی دست‌اندركاران با كیفیت و در زمان و شرایط مناسب بگونه‌ای برگزار شد كه جای هیچگونه سخنی را برای نقادان باقی نگذارد.

دكتر مسعود پزشكیان، در گفت‌وگو با خبرنگار آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران افزود: آزمون دستیاری سال 84 علیرغم بحث‌ها و گفت‌وگوهای فراوان، پس از تقاضای ریاست مجلس شورای اسلامی در سراسر كشور با حضور بیش از 16 هزار داوطلب در بیش از 24 رشته تخصصی برگزار شد كه در نهایت حدود 1400 نفر پذیرفته می‌شوند.

وی در خصوص آزمون دستیاری سال 82، تصریح كرد: از یكسال و نیم گذشته تا كنون دائما بحث‌هایی مربوط به تخلف افرادی در این آزمون مطرح است این در حالیست كه بر اساس ارزیابی‌های وزارت بهداشت این موضوع هنوز روشن نشده است و دادگاه نیز در حال بررسی است، بنابراین بهتر است پس از صدور حكم قطعی دادگاه مبنی بر تخلف، نسبت به نحوه برخورد تصمیم گرفته شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اعلام اتهام 400 نفر در پرونده آزمون دستیاری سال 82 توسط بازپرس قوه قضاییه، گفت:‌ این مساله در حد اتهام است، در غیر این صورت اگر متهمین اعتراف كرده‌اند چرا حكم نهایی را صادر و متخلفین را اخراج نمی‌كنند.

وزیر بهداشت ادامه داد: با این حال وزارت بهداشت پس از صدور حكم نهایی بر اساس قانون و آیین‌نامه تخلفات و تقلب اقدامات لازم را اعمال می‌كند و به هیچ وجه از فرد متخلف نمی‌گذرد.

پزشكیان در عین حال تصریح كرد كه در مقابل رای قانونی كه براساس شواهد و مدارك صادر شود، سر خم می‌كنیم.

وی در ادامه با بیان اینكه آزمون امسال با سال گذشته به لحاظ قانونی هیچ ارتباطی ندارد، گفت: نباید در جامعه توقعی ایجاد كرد كه خلاف قانون و یا آیین‌نامه عمل شود. زمانی كه مجلس شورای اسلامی كلیاتی را تعریف كرده و كارشناسانی را برای تدوین دستورالعمل بر اساس اهداف مندرج در قانون مشخص كرده نباید بر خلاف قانون عمل كرد و به دلخواه خود آن را تغییر داد.

وزیر بهداشت در خاتمه با بیان اینكه مراجع مشخص در كشور پاسخگوی حقوق پایمال شده در آزمون سال 82 هستند گفت:‌ لزومی ندارد كه پزشكان به خیابان‌ها ریخته و حرف‌های بی منطق بزنند بلكه باید از مجاری قانونی مشكل خود را پیگیری كنند.

انتهای پیام
                                 غریبه  dastyari.blogsky

نوشته شده در جمعه 16 اردیبهشت 1384 و ساعت 05:05 ق.ظ توسط : دستیاران
ویرایش شده در جمعه 16 اردیبهشت 1384 و ساعت 06:05 ق.ظ