تبلیغات
انجمن پزشکان عدالتخواه - زمان برگزاری آزمون باید تغییر کند
به نام خداوند عدل و داد
با همکاری پسرک غریبه پچشک صادق... دستیاران پزشکی از همه شهرهای ایران عضو فعال و هماهنگ کننده می پذیرد
انجمن پزشکان عدالتخواه
امروز   به وبلاگ  انجمن پزشکان عدالتخواه  خوش آمدید نترسید با ما همکاری کنید این به سود جامعه پزشکی کشور است


?زمان برگزاری آزمون باید تغییر کند
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل90 مجلس:

برگزاری آزمون دستیاری مسیر عدالتخواهی پرونده آزمون سال 82 را منحرف می کند//زمان برگزاری آزمون باید تغییر کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه برگزاری این آزمون در 15 اردیبهشت ماه امسال مسیر پرونده عدالتخواهی پرونده آزمون سال 82 را منحرف می کند ، گفت: اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس با ارسال نامه ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار به تعویق افتادن زمان این آزمون تا مشخص شدن نتایج بررسی پرونده شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر، دکتر سید علی ریاض عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره بررسی پرونده تخلفات آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سال 82 افزود: هم اکنون در خصوص مسیر برگزاری آزمون به لحاظ امنیت، مشکلی وجود ندارد چون روش برگزاری آزمون از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است اما زمان برگزاری این آزمون مناسب نیست.

وی اظهار داشت: ممکن است میزان تخلفات انجام شده در آزمون قبلی با عبور از خط قرمز تعیین شده، باطل اعلام شود حق افراد در این میان چه خواهد شد. بنابراین اگر این شفافیت ها قبل از برگزاری آزمون انجام شود تمامی شائبه ها برطرف شده و عدالت نیز در خصوص افراد شرکت کننده در آزمون قبلی اجرا شده همچنین جامعه پزشکی نیز با آرامش در آزمون جدید شرکت می کنند.

ریاض گفت: تا کنون این پرونده مسیر قضایی خود را طی می کرد که بر اساس برخی اعترافات شاهدان، عده ای بازداشت شدند و در ادامه این مسیر بازپرس پرونده با بیان دلایل منطقی تقاضای به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون شدند اما با وجود اینکه تا کنون وزارت بهداشت همکاری لازم را در خصوص این پرونده داشتند، با تعویق این زمان موافقت نکردند.

وی گفت: با وجود اینکه با ادامه این روند و برگزاری آزمون در اردیبهشت ماه، ما هم به پزشکان سفارش کردیم که برای شرکت در این آزمون آمادگی کامل داشته باشند، روز گذشته نامه هایی به رئیس قوه قضائیه و رئیس جمهور ارسال کردیم که بر اساس آن رئیس قوه قضائیه دستور دادند شعبه ویژه ای برای رسیدگی به این پرونده تشکیل شود.

وی اظهار داشت: بر اساس اطلاعات و نظر خواهی ها از سوی پزشکان شرکت کننده در آزمون، اغلب پزشکان معتقدند در این آزمون آرامش نخواهند داشت، به ویژه اینکه انتظار دارند که این پرنده مسیر عدالتخواهی را طی کند چون با این وضعیت موجود که قرار است این آزمون برگزار شود، عدالت در این پرونده از مسیر اصلی خود منحرف می شود.

ریاض با بیان اینکه صنف نظام پزشکی هم خواستار برخورد قاطع با مجرمان شده و برای شفاف شدن این پرونده خواستار به تعویق افتادن این آزمون شده است، گفت: با دستگیری مجرمان و اخراج آنها از دانشگاه باید افراد علی البدل جایگزین این افراد شوند چون حق این افراد این بوده که در سال قبل پذیرفته می شدند اما این افراد امسال نیز به عنوان شرکت کننده در آزمون هستند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون دادگاهی در خصوص این پرونده تشکیل نشده است، گفت: اگر برای این پرونده دادگاه تشکیل شود بسیاری از مسائل روشن می شود چون متاسفانه وزیر بهداشت کشور هنوز هم نسبت به اینکه در این آزمون تخلف صورت گرفته با دید تردید نگاه می کند و معتقد است جرمی اتفاق نیفتاده و مجرمی وجود ندارد.

ریاض با بیان اینکه امروز و فردا به عنوان زمان دریافت کارت ورود به آزمون تعیین شده و قرار است با هماهنگی مسوولان در وزارت بهداشت و دانشگاه بقیه الله و دیگر نیروهای تعیین شده، این آزمون با امنیت کامل برگزار شود، تصریح کرد: هم اکنون شاهد برگزاری آزمونی هستیم که باعث می شود اجرای عدالت برای جامعه پزشکی زیر سوال برود و این از سوی اعضای کمیسیون مجلس پذیرفته نیست.

<:P:>

<:P:>  <:P:>با ارسال نامه‌ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی
كمیسیون اصل 90 مجلس خواستار تعویق آزمون دستیاری شد

خبرگزاری فارس:عضو كمیسیون اصل نود مجلس گفت: این كمیسیون دیروز طی نامه‌ای با امضای فاكر رئیس كمیسیون اصل 90 به شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار تصمیم گیری این شورا برای تعویق آزمون دستیاری تا روشن شدن نتیجه پیگیریهای قضایی در مورد تخلفات سال گذشته این آزمون شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید علی ریاض امروز در جمع خبرنگاران افزود: همزمان با ارسال این نامه دو نامه دیگر نیز به رئیس جمهوری و رئیس قوه قضائیه ارسال شده و طی آن درخواست شده است، آزمون دستیاری امسال تا روشن شدن وضعیت آزمون دستیاری سال 82 به تعویق بیفتد.
وی اضافه كرد: نامه كمیسیون اصل نود بر مبنای نظر رسمی سازمان نظام پزشكی به عنوان عالی‌ترین نهاد صنفی حرفه پزشكی تنظیم شده است ضمن اینكه مقامات قضائی و بازپرس پرونده تخلفات آزمون دستیاری به صورت مشابه خواستار تعویق آزمون تا زمان صدور حكم قضایی است.
ریاض گفت: آقای هاشمی شاهرودی، رئیس قوه قضائیه نیز دیروز طی نامه‌ای خطاب به دادستان تهران دستور صریحی مبنی بر تشكیل هر چه سریعتر دادگاه ویژه رسیدگی به تخلفات آزمون دستیاری را صادر كرد اما تاكنون هیچ مطلبی دال بر تشكیل این دادگاه به كمیسیون اصل 90 گزارش نشده است.
وی افزود: به هر حال تعیین زمان برگزاری آزمون دستیاری حق قوه مجریه است و با تغییراتی كه در دبیرخانه شورای آموزش پزشكی و تخصصی انجام شده سلامت و امنیت آزمون امسال از هر نظر قابل قبول و مورد تایید است اما اگر قبل از برگزاری این آزمون نتیجه دادگاه و نحوه برخورد با متخلفان آزمون دستیاری مشخص می شد فضا بسیار روشن تر بود.
وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات موجود حدود 300 تا 400 نفر در آزمون دستیاری82 تقلب كرده‌اند و اگر پیگیریهای قوه قضائیه به آنجا رسید كه راهی جز ابطال آزمون نبود تكلیف افرادی كه به حق در آزمون دستیاری سال گذشته قبول شده‌اند در هاله‌ای از ابهام باقی می ماند و حق آنها پایمال می شود.
عضو كمیسیون اصل 90 اضافه كرد: به هر حال كمیسیون اصل 90 در مجلس هفتم وظیفه خود را برای احقاق حق افرادی كه در جریان آزمون دستیاری حقشان ضایع شده انجام داد و اكنون باید منتظر ماند تا تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه بیان شود.
آزمون دستیاری تخصصی پزشكی بر اساس اعلام وزارت بهداشت و شورای آموزش پزشكی و تخصصی این وزارتخانه پس از تعویق دو ماهه ای كه با درخواست رئیس مجلس شورای اسلامی صورت گرفت پس فردا 15 اردیبهشت ماه برگزار می شود و حدود دو سوم از 15 هزار شركت كننده این آزمون نیز امروز كارتهای ورود به جلسه خود را دریافت كرده اند.
وزارت بهداشت طی مراحل مختلف رسیدگی قضایی به تخلفات احتمالی آزمون دستیاری سال گذشته را با برگزاری آزمون در زمان مقرر بلا اشكال دانسته و اعلام كرده در صورتی كه با رای دادگاه مشخص شود كه تخلفی در آزمون دستیاری سال 82 بوده است علاوه بر برخورد قاطع با خاطیان هر آنچه دادگاه برای احقاق حق داوطلبان متضرر حكم كند اجرا می كند.
انتهای پیام/2

<:P:> 

در اولین روز توزیع كارت آزمون دستیاری

دو سوم داوطلبان كارت خود را دریافت كردند سرویس: آموزشی

1384/02/13

16:19:11

8402-05344: کد خبر

در اولین روز توزیع كارت آزمون پذیرش دستیار وزارت بهداشت، دو سوم داوطلبان كارت ورود به جلسه خود را دریافت كردند.

دكتر غفاری، مدیر روابط عمومی دبیرخانه شورای آموزش پزشكی و تخصصی وزارت بهداشت با اعلام این خبر، گفت: توزیع كارت داوطلبان سی و دومین دوره‌ آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی پزشكی و دومین دوره‌ پذیرش كارشناسی ارشد پزشكی ورزشی تا عصر فردا ادامه دارد.

گفتنی است، سی و دومین دوره‌ آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی پزشكی و دومین دوره‌ پذیرش كارشناسی ارشد پزشكی ورزشی روز پنجشنبه ‌15 اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاههای علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی كشور برگزار می‌شود.

كارنامه و فرم انتخاب رشته نیز 16 و 17 خرداد ماه در دانشگاه‌های محل ثبت‌نام توزیع می‌شود و داوطلبان باید حداكثر تا پایان وقت اداری 18 خرداد ماه فرم تكمیل شده ثبت‌نام را به دانشگاه‌های محل توزیع كارنامه تحویل دهند.

انتهای پیام

کد خبر: 8402-05344

<:P:> 

نوشته شده در سه شنبه 13 اردیبهشت 1384 و ساعت 07:05 ق.ظ توسط : دستیاران
ویرایش شده در سه شنبه 13 اردیبهشت 1384 و ساعت 07:05 ق.ظ