تبلیغات
انجمن پزشکان عدالتخواه
به نام خداوند عدل و داد
با همکاری پسرک غریبه پچشک صادق... دستیاران پزشکی از همه شهرهای ایران عضو فعال و هماهنگ کننده می پذیرد
انجمن پزشکان عدالتخواه
امروز   به وبلاگ  انجمن پزشکان عدالتخواه  خوش آمدید نترسید با ما همکاری کنید این به سود جامعه پزشکی کشور است


?
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384
<:P:>
تاریخ :13/02/1384  ساعت : 12:12

عضو كمیته تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشكی :
آزمون دستیاری پزشكی آخر همین هفته در كمال سلامت برگزار می شود
تهران- خبرگزاری كار ایران

عضو كمیته تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشكی در مجلس هفتم گفت: آزمون دستیاری پزشكی آخر همین هفته در كمال سلامت برگزار می شود.

عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار" ایلنا" افزود: اعضاء هیات تحقیق و تفحص نیز مصمم است تا با متخلفان آزمون 82 به طور جدی برخورد كند و حقوق كسانی كه حق آنها ضایع شده است را پس گیرد.
وی افزود: البته شماری از متخلفان شناسایی شده اند و مراحل تحقیق و بازرسی را طی می‌‏كنند.
پایان پیام
<:P:>  <:P:>
گزارش از اولین روز توزیع كارت آزمون دستیاری
برخی از داوطلبان:
تعیین مجدد سهمیه‌ در زمان توزیع كارت موجب سردرگمی شده است

سرویس: آموزشی
1384/02/13
05-03-2005
12:31:17
8402-05069: کد خبر

توزیع كارت داوطلبان سی و دومین دوره‌ آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی پزشكی و دومین دوره‌ پذیرش كارشناسی ارشد پزشكی ورزشی از امروز به مدت دو روز در حوزه‌های دانشگاهی آغاز شد.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، كارت داوطلبان در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ‌13 و ‌14 اردیبهشت ماه در دانشگاه‌های علوم پزشكی محل برگزاری آزمون از ساعت ‌8 صبح لغایت ‌5 بعدازظهر توزیع می‌شود.

برخی از داوطلبان آزمون پذیرش دستیاری در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام جزئیات تغییرات صورت گرفته در سهمیه مناطق محروم آزمون در زمان توزیع كارت را موجب سردرگمی و گاها تصمیم‌گیری نادرست در انتخاب سهمیه عنوان كردند.

افزایش محدودیت رشته‌ها مناطق محروم

یكی از پزشكان داوطلب كه برای دومین بار در آزمون پذیرش دستیار شركت می‌كرد، اظهار كرد: در آزمون سال جاری مدت تعهد سهمیه مناطق محروم به میزان نیم یا برابر طول دوره تحصیل كاهش یافته است.

همچنین در این سهمیه محدودیت شهرها كاهش ولی محدودیت رشته‌ها افزایش یافته است، به گونه‌ای كه تنها رشته‌های جراحی عمومی، داخلی، اطفال، زنان و زایمان و بیهوشی جزو رشته‌های مورد نیاز مناطق محروم محسوب می‌شوند، ولی اعمال این تغییرات و تكمیل آن در فرم ثبت‌نام داوطلبان به روز توزیع كارت موكول شده است كه تصمیم‌گیری در این مدت كوتاه بسیار مشكل ولی سرنوشت ساز است.

وی همچنین در رابطه با به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون پذیرش دستیار ضمن نادرست خواندن این اقدام، تصریح كرد: موكول كردن زمان برگزاری آزمون از بهمن به اردیبهشت ماه خود بسیاری از برنامه‌ریزیهای پزشكان و شركت‌كنندگان را بر هم ریخت و مشكلات عدیده‌ای ایجاد كرد، بنابراین به تعویق انداختن مجدد آن به صلاح نیست.

آزمون دستیار سال گذشته ارتباطی با آزمون امسال ندارد

داوطلب دیگری در این رابطه گفت: آزمون پذیرش دستیار سال گذشته هیچ ارتباطی با آزمون پذیرش دستیار سال جاری ندارد و مسئولین می‌توانند با پیگیری پرونده این آزمون، حقوق تضییع شده را بازگردانند.

وی با بیان اینكه مسئولین وزارت بهداشت مسئول عدم سلامت آزمون پذیرش دستیار سال 82 هستند، گفت: مسئولین باید تلاش كنند تا با بكارگیری تمهیدات خاص،‌آزمون آتی پذیرش دستیار را در سلامت كامل برگزار كنند.

همچنین یكی دیگر از داوطلبان آزمون دستیاری با بیان اینكه اعلام جزئیات تغییر سهمیه‌های آزمون در روز توزیع كارت اقدامی نادرست است، ‌گفت: این تغییرات و جزئیات آن باید از قبل به اطلاع داوطلبان می‌رسید تا تصمیم‌گیری آسانتر و دقیقتر صورت می‌گرفت.

البته در این میان برخی دیگر از داوطلبان خواستار به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون تا روشن شدن تكلیف پرونده آزمون پذیرش دستیار سال 82 شدند و آن را به نفع داوطلبان دانستند.

گفتنی است، سی و دومین دوره‌ آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی پزشكی و دومین دوره‌ پذیرش كارشناسی ارشد پزشكی ورزشی روز پنجشنبه ‌15 اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاههای علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی كشور برگزار می‌شود.

كارنامه و فرم انتخاب رشته نیز 16 و 17 خرداد ماه در دانشگاه‌های محل ثبت‌نام توزیع می‌شود و داوطلبان باید حداكثر تا پایان وقت اداری 18 خرداد ماه فرم تكمیل شده ثبت‌نام را به دانشگاه‌های محل توزیع كارنامه تحویل دهند.

انتهای پیام

کد خبر: 8402-05069
 
 
 
 
 
 

نوشته شده در سه شنبه 13 اردیبهشت 1384 و ساعت 01:05 ق.ظ توسط : دستیاران
ویرایش شده در سه شنبه 13 اردیبهشت 1384 و ساعت 02:05 ق.ظ