تبلیغات
انجمن پزشکان عدالتخواه - http://dastyari.blogsky.com
به نام خداوند عدل و داد
با همکاری پسرک غریبه پچشک صادق... دستیاران پزشکی از همه شهرهای ایران عضو فعال و هماهنگ کننده می پذیرد
انجمن پزشکان عدالتخواه
امروز   به وبلاگ  انجمن پزشکان عدالتخواه  خوش آمدید نترسید با ما همکاری کنید این به سود جامعه پزشکی کشور است


?http://dastyari.blogsky.com
شنبه 10 اردیبهشت 1384

http://dastyari.blogsky.com

تاریخ: 84/02/10  ساعت: 11:55 شماره خبر: 8402100111

صبح امروز
داوطلبان معترض آزمون دستیاری مقابل سازمان نظام پزشكی تجمع كردند

خبرگزاری فارس: جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری در اعتراض به روند برگزاری آزمون دستیاری امسال قبل از روشن شدن وضعیت رسیدگی به تخلفات آزمون دستیاری 82 صبح امروز مقابل سازمان نظام پزشكی تهران و شهرهای بزرگ كشور تحصن كردند.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همزمان با تجمع بیش از100 نفر از داوطلبان آزمون دستیاری امسال در مقابل سازمان نظام پزشكی كشور جمعی از داوطلبان معترض به این آزمون در مقابل هیئت مدیره های نظام پزشكی در شهرهای ساری و اصفهان نیز تجمع كرده اند.

كوشان یكی از حاضران در تجمع امروز تهران می گوید:سازمان نظام پزشكی به عنوان عالی‌ترین شورای صنفی جامعه پزشكی بر اساس قانون ناظر برگزاری آزمونهای پزشكی در كشور است و با توجه با اینكه سرنوشت شركت كنندگان در آزمون دستیاری امسال به طور مستقیم به مسئله تخلفات آزمون دستیاری قبلی گره خورده است از مسئولان این سازمان می خواهیم برای جلوگیری از تضییع حق داوطلبان این آزمون وارد عمل شوند.

وی می افزاید: در صورتی كه آزمون ر پزشك داوطلب آزمون دستیاری كه از ساعت 10 صبح امروز در اعتراض به تعویق نیفتادن آزمون دستیاری امسال قبل از تعیین تكلیف آزمون 82 مقابل سازمان نظام پزشكی است، می گوید: بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده بیش از 400 نفر از مجموع 1200 نفر پذیرفته شده آزمون دستیاری سال 82 سوالات این آزمون را از قبل در اختیار داشته‌اند كه اكثر آنها نیز در رشته های لوكس تخصصی مانند چشم، عروق و رادیولوژی قبول شده‌اند.

وی می افزاید:قبولی این افراد در رشته های تاپ تخصصی در حالی است كه افزایش ظرفیت رشته های دستیاری در آزمون امسال كه به طور طبیعی به علت نیاز كشور اتفاق افتاده در رشته های داخلی، زنان و اطفال اعمال شده، ضمن اینكه حتی در صورت پذیرش بیشتر دستیار در آزمون امسال و اخراج متقلبان آزمون گذشته، افرادی كه مستحق قبولی در آزمون دستیاری گذشته بودند به حق خود نمی رسند.

وی می گوید: امسال بیش از 17 هزار نفر در آزمون دستیاری شركت می كنند كه حدود 12 هزار نفر آنها داوطلبان آزمون دستیاری سال گذشته هستند و به طور طبیعی كسانی كه در آزمون قبلی مستحق قبولی بودند در آزمون امسال قبول می شوند و به این ترتیب حق داوطلبانی كه امسال می بایستی قبول شوند پایمال می شود.

وكیلی، دیگر داوطلب معترض آزمون دستیاری نیز می گوید: با وجودی كه بر اثر تغییرات اساسی در دبیرخانه شورای آموزش پزشكی و تخصصی مطمئن هستیم، آزمون ام قبول می شوند و به این ترتیب حق داوطلبانی كه امسال می بایستی قبول شوند پایمال می شود.

وكیلی، دیگر داوطلب معترض آزمون دستیاری نیز می گوید: با وجودی كه بر اثر تغییرات اساسی در دبیرخانه شورای آموزش پزشكی و تخصصی مطمئن هستیم، آزمون امسال در كمال صحت برگزار می شود اما برای جلوگیری از تضییع حق داوطلبان مستحق قبولی در آزمون قبلی باید قبل از برگزاری آزمون دستیاری امسال در 15 اردیبهشت تكلیف متقلبان و افراد جایگزین آنها روشن شود.

انتهای پیام/2

<:P:>

<:P:>

نوشته شده در شنبه 10 اردیبهشت 1384 و ساعت 12:04 ب.ظ توسط : دستیاران
ویرایش شده در شنبه 10 اردیبهشت 1384 و ساعت 12:04 ب.ظ